Göz Önünde Uçuşmalara İstanbul’da Çare Buldu

Göz önünde uçuşmalar, göz içi sıvıda bulunan ve göz bebeği arkasına düşen lifli partiküllerin neden olduğu yaygın bir görsel rahatsızlıktır. Bu durum, aniden ortaya çıkan uçuşan cisimler veya lekeler şeklinde algılanabilir ve gözünüzün önünde hareket eder gibi görünürler. Bu semptomlar, zaman zaman belirli koşullarda ortaya çıkabilir veya sürekli bir rahatsızlık olarak kalabilir.

Belçika’da yaşayan 45 yaşındaki Muharrem Bal:

Gözlerimdeki bu sinek uçuşması sorunu 15-20 yıldır vardı. Ben bu tedaviyi televizyon programında gördüm. Daha önce lazer tedavisi olduğunu bilmiyordum. Benim gibi gözünde bu problemi yaşayanlar için vitreolizis ile tedavi edildiğini öğrendim. Ondan sonra ilgimi çekmeye başladı.

Göz önünde uçuşmalar genellikle siyah, gri veya şeffaf şekillerde görünür. Hareket eden noktalar, lekeler, iplikler veya bulanık bölgeler olarak tanımlanabilirler. Bu uçuşmalar genellikle gözün dışına bakıldığında daha belirgin hale gelir ve bazen göz kapatıldığında bile hissedilebilirler.

Göz Önünde Uçuşmalar Rahatsızlığının Tedavisi Yok Denildi

Belçika’da birçok doktora gittiğini belirten Muharrem Bal, yaşadığı hayal kırıklığını şu şekilde dile getirdi: “Hastalığımın tedavisinin Türkiye’de olduğunu öğrenince eşimle araştırmaya başladık. Belçika’da doktora gittik. Doktor, ‘Önemli bir şey değil. Bu şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Tedavisi yok’ dedi. Bunu duyunca hayal kırıklığı yaşadım. Eşime, ‘Ben İstanbul’a gitmek ve tedavi olmak istiyorum’ dedim. Ondan sonra da İstanbul’a odaklandım.”

göz önünde uçuşmalar
Göz Önünde Uçuşmalar – Örnek Görüntü

“Türk Doktorlarına İnandım, Güvendim. Çok Mutluyum”

Muharrem Bal; “Atatürk, ‘Beni Türk Hekimlerine emanet edin’ demiş. Ben de Türk doktorlarına inandım, güvendim ve şimdi çok mutluyum. Prof. Dr. Tayfun Bavbek’ten randevu aldım. Sağ gözüme iki, sol gözüme üç seans tedavi uygulandı. Şu an çok iyiyim. Ağrım bile yok. Önceden duvara veya karşıda herhangi bir şeye baktığımda gözümün önünde çizgiler, noktalar veya sinek uçuşması oluyordu. Şimdi bunlar yok oldu. Belçika’da bu aletler yok. Tanısı dahi yok. Olsaydı doktorum, ‘Şu bölgede var; oraya gidin’ derdi ama demedi. İyi ki ülkemde tedavi oldum” dedi.

Göze Düşen Gölgeler
Vitreus Görüntüsü

Prof. Dr. Tayfun Bavbek: Uçuşmaları Yok Ettik

Vitreolizis yöntemi ile Muharrem Bal’ı sağlığına kavuşturan Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Bavbek, “Hastamız, göz önünde uçuşmalar sebebiyle bize başvurdu. Herhangi bir katarakt, göz tansiyonu, glokomu yoktu. Retinası da son derece sağlıklıydı. Bu uçuşmaların yıllardır kendisini çok rahatsız ettiğini; Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa’da doktorlara gittiğini, herhangi bir çözüm bulunamadığını bizlere ifade etti.”

“İzlediği televizyon programında bundan kurtulabileceğini öğrendiğini söyledi. Bunun üzerine kendisine, vitreolizis adı verilen lazer cihazı ile çok kısa süreli yüksek enerji atımlarıyla göz içindeki bu uçuşmaları buharlaştırıp yok edeceğimizi anlattım. Bunun aslında birçok kişide görülen vitreus büzüşmesi yani vitreus dediğimiz göz içindeki jelin yaşla birlikte sıvısını kaybederek büzüşmesi sonucunda olduğunu anlattım. Sağ gözüne iki seans, sol gözüne üç seans tedavi uygulayarak uçuşmaları yok ettik. Hastamız son derece sağlıklı ve mutlu bir şekilde Belçika’ya döndü” dedi.

Göz önünde uçuşmalar genellikle ciddi bir sağlık sorununu işaret etmezler, ancak bazı durumlarda daha ciddi göz sorunlarının belirtisi olabilirler. Bu nedenle, aniden ortaya çıkan veya şiddetlenen göz önünde uçuşmalarınız varsa, bir göz doktoruna başvurmanız önemlidir.

Online Randevu Oluşturun

Kolay bir şekilde randevu oluşturmak için aşağıdan randevu formunu doldurabilir ya da buraya tıklayarak Whatsapp'tan iletişim kurabilirsiniz.


    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir