Menu
Randevu Al

Online Randevu Oluşturun

Kolay bir şekilde randevu oluşturmak için aşağıdan randevu formunu doldurabilir ya da buraya tıklayarak Whatsapp'tan iletişim kurabilirsiniz.

Paylaş

Avrupa’da çare bulamadı, İstanbul’da sağlığına kavuştu

Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa’da doktor doktor dolaşan fakat hastalığına çare bulamayan Bal, izlediği sağlık programı sayesinde hastalığının tedavisi olduğunu öğrendi. Türkiye’ye gelen Muharrem Bal, vitreolizis yöntemiyle sağlığına kavuştu.

Belçika’da yaşayan 45 yaşındaki Muharrem Bal:

Gözlerimdeki bu sinek uçuşması sorunu 15-20 yıldır vardı. Ben bu tedaviyi televizyon programında gördüm. Daha önce lazer tedavisi olduğunu bilmiyordum. Benim gibi gözünde bu problemi yaşayanlar için vitreolizis ile tedavi edildiğini öğrendim. Ondan sonra ilgimi çekmeye başladı.
Muharrem Bal

Hastalığının Tedavisi Yok Denildi

Belçika’da birçok doktora gittiğini belirten Muharrem Bal, yaşadığı hayal kırıklığını şu şekilde dile getirdi: “Hastalığımın tedavisinin Türkiye’de olduğunu öğrenince eşimle araştırmaya başladık. Belçika’da doktora gittik. Doktor, ‘Önemli bir şey değil. Bu şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Tedavisi yok’ dedi. Bunu duyunca hayal kırıklığı yaşadım. Eşime, ‘Ben İstanbul’a gitmek ve tedavi olmak istiyorum’ dedim. Ondan sonra da İstanbul’a odaklandım.”
görüntü
Göz Önünde Uçuşmalar - Örnek Görüntü

"Türk Doktorlarına İnandım, Güvendim. Çok Mutluyum"

Muharrem Bal; “Atatürk, ‘Beni Türk Hekimlerine emanet edin’ demiş. Ben de Türk doktorlarına inandım, güvendim ve şimdi çok mutluyum. Prof. Dr. Tayfun Bavbek’ten randevu aldım. Sağ gözüme iki, sol gözüme üç seans tedavi uygulandı. Şu an çok iyiyim. Ağrım bile yok. Önceden duvara veya karşıda herhangi bir şeye baktığımda gözümün önünde çizgiler, noktalar veya sinek uçuşması oluyordu. Şimdi bunlar yok oldu. Belçika’da bu aletler yok. Tanısı dahi yok. Olsaydı doktorum, ‘Şu bölgede var; oraya gidin’ derdi ama demedi. İyi ki ülkemde tedavi oldum” dedi.
Göz Önünde Uçuşmaların Göz İçindeki Görüntüleri

Prof. Dr. Tayfun Bavbek: Uçuşmaları Yok Ettik

Vitreolizis yöntemi ile Muharrem Bal’ı sağlığına kavuşturan Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Bavbek, “Hastamız, gözündeki uçuşmalar sebebiyle bize başvurdu. Herhangi bir katarakt, göz tansiyonu, glokomu yoktu. Retinası da son derece sağlıklıydı. Bu uçuşmaların yıllardır kendisini çok rahatsız ettiğini; Almanya, Belçika, İsviçre ve Fransa’da doktorlara gittiğini, herhangi bir çözüm bulunamadığını bizlere ifade etti. İzlediği televizyon programında bundan kurtulabileceğini öğrendiğini söyledi. Bunun üzerine kendisine, vitreolizis adı verilen lazer cihazı ile çok kısa süreli yüksek enerji atımlarıyla göz içindeki bu uçuşmaları buharlaştırıp yok edeceğimizi anlattım. Bunun aslında birçok kişide görülen vitreus büzüşmesi yani vitreus dediğimiz göz içindeki jelin yaşla birlikte sıvısını kaybederek büzüşmesi sonucunda olduğunu anlattım. Sağ gözüne iki seans, sol gözüne üç seans tedavi uygulayarak uçuşmaları yok ettik. Hastamız son derece sağlıklı ve mutlu bir şekilde Belçika’ya döndü” dedi.

Çevrimiçi randevu al

Kullanımı basit, çevrimiçi randevu sistemimizle hizmetlerimizden herhangi biri içi kolayca randevu alabilirsiniz.

Yazar

tayfunbavbek

tayfunbavbek

İlgili İçerikler

Keratokonus, sağlıklı bir görmenin en önemli parçalarından olan korneanın, öne doğru sivrilmesine verilen isimdir. Bu …

Kornea, gözün en dış kısmında bulunan kubbe şeklinde saydam yapıya verilen isimdir. Korneanın göz için …

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir